Rozhovor s georgii

2. ledna 2009 v 22:44 | Lucinka |  Georgie Henley(Lucinka)
Ot.: Kdy jsi skončila práci na Princi Kaspianovi a co jsi mezitím dělala?
GH: Na Princi Kaspianovi jsem skončila v srpnu a od té doby jsem se znovu připravovala do školy, doháněla úkoly a trávila čas s kamarády a rodinou. Prostě jsem žila úplně normálně!Ot.: Když si vzpomeneš na natáčení, co se ti vybaví?
GH: Pocit, když se po takové době vrátíte na plac. Byla jsem popravdě z natáčení dalšího filmu dost nervózní, ale když jsem tam přišla, zaplavila mě obrovská vlna úlevy. Skvělé bylo i to, že jsem při natáčení prvního dílu poznala všechny ty báječné lidi, a po nějaké době mi začali chybět, takže jsem byla ráda, že je zase vidím, a také že mohu poznat nové, jako třeba Bena Barnese, který hraje Kaspiana. Myslím, že jsme se všichni báli, že se nám představitel Kaspiana nebude zamlouvat, ale Ben je skvělý!


Ot.: Máš ve filmu nějakou oblíbenou scénu?
GH: Co se týče natáčení, tak spoustu, protože jednou z hezkých věcí na Princi Kaspianovi je to, že v něm jsou všechny možné druhy scén. Mám moc ráda akci, protože v minulém filmu jsem byla jenom sladká malá Lucinka, zatímco v tomhle jsem spíš jako kluk, skáču, používám dýku a tak podobně. Bavilo mě točit sama některé kaskadérské kousky v akčních scénách, a taky jezdím na koni, takže jsem se to musela naučit, což bylo neuvěřitelné. A kromě akčních scén mám ráda taky scény s Aslanem, protože jsou tak milé a povětšinou velice poklidné.


Ot.: Herci a štáb se při natáčení filmů dostanou na velice zajímavá místa. Které z lokací, na kterých se natáčel Princ Kaspian, ti uvízly nejvíce v paměti?
GH: Líbilo se mi všude, kde jsme natáčeli. Byli jsme v České Republice, v Polsku, ve Slovinsku a na Novém Zélandu. Asi bych nedokázala říct, kde se mi líbilo nejvíc. Miluji Prahu kvůli atmosféře a nádherné architektuře a Nový Zéland, Polsko a Slovinsko kvůli překrásné přírodě.


Ot.: Natáčení trvalo přes sedm měsíců. Co ti z domova nejvíce chybělo?
GH: Když jsem pryč, chybí mi hodně rodina a kamarádi. Na natáčení v Evropě je dobré to, že se za vámi rodina a přátele mohou přijet podívat častěji, než když jste na Novém Zélandu na druhé straně zeměkoule. Je to divné, protože mi chybí i obyčejné věci jako spaní ve vlastní posteli nebo můj oblíbený jablečný džus.


Ot.: A co návrat domů? Pevensieovým se obvykle Narnie neopouští snadno. Jak je to s tebou?
GH: Když žijete tak dlouho ve společnosti ostatních herců a štábu, tak je návrat domů hrozně zvláštní. Jste zvyklí na to, že někoho vidíte každý den na place a občas i o víkendech, takže najednou se s nimi nevidět je divné. Ale celkem hodně si nás dopisuje mailem a občas si telefonujeme. Naše rodina také ráda zve lidi sem k nám do Yorkshire, a celkem dost lidí, kteří se na filmu podíleli, tu za námi bylo.


Ot.: Viděla jsi už hotový film a můžeš nám o něm něco povědět?
GH: Ne, neviděla jsem ho, ale nemůžu se dočkat! Myslím, že Princ Kaspian je rozhodně mnohem akčnější. Pevensiovi a princ Kaspian v podstatě válčí s králem Mirazem a dojde k několika obrovským bitvám. Ale také si myslím, že je podobně roztomilý jako Lev, čarodějnice a skříň, protože v něm jsou všichni ti trpaslíci a fauni a zvířata z minulého dílu, a taky nové postavy jako Rípčíp. Je v něm dobře vyváženo všechno to temné s citově působivými pasážemi.


Ot.: Během premiéry každého narnijského filmu tráví herci spoustu času tím, že dělají filmu reklamu a cestují na premiéry po celém světě. Těšíš se na to?
GH: Ano, rozhodně se na to moc těším, i když to občas bývá dost náročné. Nejlepší na tom jsou premiéry. Mám je moc ráda, i když jsem zatím byla jenom na dvou. V případě Prince Kaspiana se chystám na premiéry do New Yorku, Japonska, Londýna a Paříže, a na každou se těším: do Londýna proto, že přijde moje nejlepší kamarádka; do New Yorku, protože mám to město moc ráda; do Paříže, protože jsem tam nikdy nebyla; a do Japonska, protože je tak odlišné.


Ot.: A co pak? Vrátíš se do školy?
GH: Na chvíli, ano, ale v říjnu začínáme točit třetí díl, Plavbu Jitřního poutníka. Moc se na to těším!


Ot.: Můžeš nám o něm něco prozradit?
GH: Sama toho moc nevím! Vím jen, že se povětšinou odehrává na moři na lodi, takže hádám, že nebudu muset ani tak trénovat jízdu na koni, jako spíš kraula.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama